DEBRECENIS TOIMUNUD EUROOPA MV UJUMISES OLID MEIE UJUJATELE ÜLE AEGADE EDUKAIMAD

Triin Aljand sai Ungaris Debrecenis alanud ujumise Euroopa meistrivõistlustel 50 meetri liblikujumise eelujumistes kirja neljanda aja 26,72 ja pääses kindlalt poolfinaali.Annika Saarnak sai isiklikku rekordit tähistava ajaga 27,35 kokkuvõttes 18. koha. See on parim koht, mis Annika on Europpa meistrivõistlustel saanud. Kaks aastat tagasi Budapestis toimunud EM-il sai ta 22. koha.Andres Olvik sai 100 meetri seliliujumise eelujumises kirja 55,87, mis oli venelase Mihhail Zvjaginiga võrdne aeg ning poolfinaalkoha eest tuli teha ümberujumine. Ümberujumises sai Andres ajaks 56,15, milega poolfinaaliuks ei avanenud.Martin Liivamägi ja Martti Aljand pääsesid mõlemad 100 meetri rinnuliujumises poolfinaali.Martin Liivamägi oli 1.01,63-ga eelujumiste kümnes ja Martti Aljand 1.01,85-ga kuueteistkümnes.Isiklikud rekordid püstitasid Filipp Provorkov, kes sai 1.02,82-ga 38. koha ja Vadim Romanov, kes sai kirja 1.03,61, mis andis 46. koha.Filipp Provorkovist sai kolmas Eesti rinnuliujuja, kes on alistanud Londoni OM B-normi 1.02,92.EM-i debütant Marko Tiidla läbis 50 meetrit libliakt ajaga 25,22 ning sai 36. koha.Poolfinaalid ujutakse õhtuses programmis. Triin Aljand võitis EM-il 50 meetri liblikujumises hõbemedali!!!Triin läbis distantsi uut Eesti rekordit tähistava ajaga 25,92.Euroopa meistriks 50 meetri liblikujumises krooniti rootslanna Sarah Sjöström võiduajaga 25,64.Viimati võitis Eesti ujujana Euroopa meistrivõistlustel 50 meetrises ujulas individuaalse medali Triinu tädi Kaire Indrikson, kes 1977. aastal sai 100 meetri seliliujumises pronksmedali.Triin Aljandi medal oli Eesti ujumisele üldse kolmas täiskasvanute tiitlivõistluste medal pikas ujulas – 1980. aasta olümpiamängudel võitis Ivar Stukolkin pronksmedali 400 meetri vabaujumises.

Debrecenis jätkuval EM-il saavutas Martin Liivamägi 200 meetri kompleksujumises 12. koha, kui läbis teises poolfinaalis distantsi kuuenda ajaga 2.02,01.
Poolfinaalide kiireim oli ungarlane Laszlo Cseh ajaga 1.57,80.
Debrecenis jätkuva EM-i kolmandal päeval parandasid Eesti rekordeid Pavel Narõskin ja Martin Liivamägi.
Pavel Narõskin läbis 200 meetrit liblikat 2.04,15-ga, millega alistas 1988. aastast Huko Pederi nimel olnud Eesti rekordi 56 sajandiksekundiga. Eesti rekord andis EM-il 29. koha.
Martin Liivamägi püstitas Eesti rekordi 200 meetri rinnuliujumises, kui läbis distantsi ajaga 2.15,21, mis andis 21. koha. 2008. aastast Martti Aljandile kuulunud rekord oli 1,1 sekundit nõrgem.
Isiklikud rekordid püstitasid Vadim Romanov 200 meetri rinnuliujumises 2.18,40-ga (29. koht) ja Valeria Mihhailova 100 meetri selilujumises 1.06,47-ga (40. koht).
Andres Olvik sai 50 meetri seliliujumises ajaga 26,41 28. koha.
Ungaris Budapestis toimuval ujumise EMil pääses Triin Aljand 100 meetri liblikujumises 21. ajaga 1.00,25 poolfinaali.
Annika Saarnak sai oma eelujumises aja 1.02,20, mis kokkuvõttes andis 31. koha. Poolfinaalid ujutakse Debrecenis täna õhtul algusega 18.26 Eesti aja järgi.
Pjotr Degtjarjov püstitas meeste 100 meetri vabaujumises uue Eesti juunioride rekordi 50,55 ning pälvis 32. koha. Londoni OM B-normist jäi puudu 2 sajandiksekundit.
Debrecenis jätkuval EM-il püstitas Andres Olvik 200 meetri seliliujumises uue Eesti rekordi 2.02,67. Eelmine rekord 2.02,97 kuulus samuti Andrese nimele, kuid oli ujutud “imetrikoode ajastul” 2009. aastal. EM-il andis rekordiline aeg 26. koha.
Filipp Provorkov püstitas Eesti rekordi 50 meetri rinnuliujumises ajaga 27,93. Kolm aastat Martti Aljandi nimele kuulunud rekord sai alistatud 4 sajandiksekundiga. Filipp Provorkovi aeg oli eelujumiste 5.-6. ning tagas kindlalt pääsu õhtusesse poolfinaali.
Poolfinaalis sai Filipp Provorkov ajaks 28,07, mis EM-il andis 11. koha.
Valeria Mihhailova läbis 50 meetrit selili uue Eesti juunioride rekordiga 30,38 ning sai 34. koha. Varasem Eesti juunioride rekord kuulus ajaga 30,42 Kätlin Sepa nimele samuti “imetrokoode ajastust” ehk 2009. aastast.
Martin Liivamägi ja Martti Aljand olid stardis 100 meetri liblikujumises, kus said aegadega 54,62 ja 55,40 vastavalt 40. ja 45. koha.
ebrecenis jätkuvatel Euroopa meistrivõistlusel pääsesid 50 meetri vabaujumises poolfinaali nii Triin Aljand kui ka Jane Trepp.
Triin ujus eelujumises 8. aja 25,41, Jane Trepp sai ajaks 25,64, mis tagas viimasena poolfinaalipääsu.
Isikliku rekordi püstitas Maria Harutjunjan 50 meetri rinnuliujumises ajaga 33,55 ning sai 29. koha.
Pjotr Degtjarjov läbis 50 meetrit vabalt 23,13-ga, mis andis 32. koha.

Viimasel võistluspäeval panid mehed võistlustele korraliku punkti ujudes 4x00kombineeritud teateujumises uueks Eesti rekordiks 3.41,06 ning saavutasid sellega 15.koha. Võistkonnas ujusid: Andres Olvik, Martti Aljand, Martin liivamägi ja Pjotr Degtjarjov.
Triin Aljand aga platseerus kiires 50m vabaltujumise finaalis suurepärase Eesti rekordiga 25,02 neljandaks.