LÕPPESID EUROOPA LÜHIRAJA MV HERNINGIS

Ralf Tribuntsov püstitas Taanis Herningis jätkuvatel ujumise lühiraja Euroopa meistrivõistlustel 100 meetri seliliujumises Eesti rekordi 51,65 ja jõudis paremuselt kuuenda ajaga poolfinaali.

Tribuntsov parandas enda nimel olnud Eesti rekordit 32 sajandikuga. Eelujumiste kiireim oli venelane Vitali Melnikov 50,46-ga. Alla 51 sekundi ujus ka teine venelane Andrei Šabasov.

Ralf jõudis 100 meetri selilidistantsil ka finaali.

Tribuntsov sai poolfinaalis kirja aja 51,77, millega jagas kahe ujumise peale üheksandat kohta. Kiireim oli venelane Vitali Melnikov 50,34-ga.

Hommikuses eelujumises läbis Tribuntsov distantsi 51,65-ga, parandades sellega enda nimele kuulunud Eesti rekordit 32 sajandikuga.

Andes Olvik sai 54,25-ga 38. ja Endri Vinter 54,96-ga 43. koha.

Martti Aljand pääses 50 meetri rinnuliujumises ja 100 meetri kompleksujumises poolfinaali.

Aljand sai rinnuliujumise 6. eelujumises 27,01-ga neljanda koha ja jäi eelujumiste kokkuvõttes jagama 13.-14. kohta.

Filipp Provorkov sai 27,58-ga 32. ja Martin Allikvee isiklikku rekordit kordava 27,82-ga 39.-40. koha.

Eelujumiste kiireim oli türklane Demir Atasoy 26,67-ga.

Tund aega hiljem võistles Aljand juba 100 meetri kompleksujumise eelringis ning sai 53,97-ga eelujumiste 7. aja. Oma eelujumise Aljand võitis. Pjotr Degtjarjov oli 29. (55,76) ja Kristjan Jürisoo 32. (56,37).

Kiireim oli venelane Vladimir Morozov (52,29).

Martti Aljand pääses 100 meetri kompleksis seitsmenda ajaga finaali.

Aljand sai poolfinaalis kirja tulemuse 53,77 sekundit. Kiireimat aega 52,77 sekundit näitas itaallane Stefano Pizzamiglio.

100 meetri rinnuliujumises püstitasid eestlannad isiklikke rekordeid, kuid poolfinaali ei pääsenud. Maria Romanjuk oli 41. (1.09,41), Maria Harutjunjan 51. (1.10,89) ja Karleen Kersa 53. (1.12,00). Kiireim oli venelanna Julia Jefimova 1.04,28-ga.

Hommikuses eelujumises läbis Tribuntsov distantsi 51,65-ga, parandades sellega enda nimele kuulunud Eesti rekordit 32 sajandikuga.  Andres Olvik sai 54,25-ga 38. ja Endri Vinter 54,96-ga 43. koha.

Martti Aljand pääses 50 meetri rinnuliujumises ja 100 meetri kompleksujumises poolfinaali.Aljand sai rinnuliujumise 6. eelujumises 27,01-ga neljanda koha ja jäi eelujumiste kokkuvõttes jagama 13.-14. kohta     Filipp Provorkov sai 27,58-ga 32. ja Martin Allikvee isiklikku rekordit kordava 27,82-ga 39.-40. koha .    Tund aega hiljem võistles Aljand juba 100 meetri kompleksujumise eelringis ning sai 53,97-ga eelujumiste 7. aja. Oma eelujumise Aljand võitis. Pjotr Degtjarjov oli 29. (55,76) ja Kristjan Jürisoo 32. (56,37).   Martti Aljand pääses 100 meetri kompleksis seitsmenda ajaga finaali.  Aljand sai poolfinaalis kirja tulemuse 53,77 sekundit. Kiireimat aega 52,77 sekundit näitas itaallane Stefano Pizzamiglio.    100 meetri rinnuliujumises püstitasid eestlannad isiklikke rekordeid, kuid poolfinaali ei pääsenud. Maria Romanjuk oli 41. (1.09,41), Maria Harutjunjan 51. (1.10,89) ja Karleen Kersa 53. (1.12,00). Kiireim oli venelanna Julia Jefimova 1.04,28-ga.

Taanis Herningis toimuval lühirajaujumise EM-il ükski Eesti sportlane täna eelvõistlustelt edasi ei pääsenud.

Parima tulemuse eest hoolitses Kätlin Sepp, kes sai naiste 200 meetri seliliujumises 21. koha, ajaga 2.13,58.

Meeste 200 meetri rinnuliujumises püstitas 31. koha pälvinud Martin Allikvee 2.11,96-ga Eesti juunioride rekordi.

Eesti ujujate tulemused:

Mehed. 50 m liblikat: 53. Kristjan Jürisoo 24,89, 56. Marko Tiidla 25,22. 200 m rinnuli: 31. Martin Allikvee 2.11,96. 200 m vabalt: 58. Pjotr Degtjarjov 1.49,10. 4×50 m vabalt: 13. Eesti (Ralf Tribuntsov, Martti Aljand, Andri Aedma, Pjotr Degtjarjov) 1.28,47.

Naised. 50 m vabalt: 44. Tess Grossmann 25,67. 200 m selili: 21. Kätlin Sepp 2.13,58.

Taanis Herningis peetaval lühirajaujumise EM-il jäi Martti Aljand 100 m kompleksujumises jagama 7. kohta.

Aljand tõusis viimase osa ehk vabaujumisega tublisti ja lõpetas ajaga 53,40, millega ta jäi jagama 7. kohta koos Iisraeli ujuja Gal Nevoga.

Euroopa meistriks tuli venelane Vladimir Morozov ajaga 51,20.

Taanis Herningis jätkuvatel lühirajaujumise Euroopa meistrivõistlustel jagas Ralf Tribuntsov 100 m seliliujumise finaalis 8. kohta.

Esimest korda täiskasvanute tiitlivõistlustel finaali pääsenud Tribuntsov ujus finaalis välja aja 51,69, jäädes eilses eelujumises püstitatud Eesti rekordile alla vaid nelja sajandikuga. Tribuntsov jagas 8. kohta koos itaallase Niccolo Bonacchi.

Euroopa meistriks tuli prantslane Jeremy Stravius, kes ainsana alistas 50 sekundi piiri, ujudes 49,74.