EESTI UJUMISLIIT VALIS 2010.A. PARIMAD

Eesti Ujumisliit valis 2010. aasta parimad ujujad, treeneri ja klubi.

1.
Parimaks naisujujaks tunnistati Triin Aljand (treener Dimitry Mancevic), kes Euroopa lühiraja ujumise meistrivõistlustel võitis pronksmedali.
2.
Parim meesujuja on Martin Liivamägi (treener Greg Meehan), kes Euroopa meistrivõistlustel saavutas 9. koha.
3.
Parimate naisjuunioride arvestuses tunnistati parimateks kaks ujujat – Katriin Kersa (treenerid Heidi ja Ain Kaasik) ja Laura Tolmats (treenerid Mihhail Krupnin ja Siiri Põlluveer).
4.
Meesjuuniori aasta tiitel kuulub Pjotr Degtjarjovile (treenerid Heidi ja Ain Kaasik).
5.
Aasta noorujujad on Maria Romanjuk (treener Dmitri Kapelin) ja Ralf Tribuntsov (treenerid Gunnar Tõnning ja Siiri Põlluveer).
6.
Aasta meisterujua on kolmekordne MM hõbemedalist Nora Kutti.
7.
2010. aasta treeneri tiitel läks Triin Aljandi juhendajale Dimitry Mancevicile.
8.
Parima klubi auhinna pälvis nii G4S noortesarja kui ka Eesti karikavõistlused võitnu Spordiklubi Garant.
9.
Pikajalise eduka treeneri töö eest pälvis tänukirja enam kui 20-ne aasta jooksul mitmeid meie tänaseid koondislasi ettevalmistanud pr. Viive Soll.

Õnnitlused parimatele!

Eesti Ujumisliit lõpetas ujumise 100-nda juubeliaasta edukalt. Juba teist aastat järjest võitis meie ujuja tiitlivõistlustel medali – Triin Aljand lühiraja EM-i pronks. Lisaks saavutas ta EM-il 5. ja 7. koha ning lühiraja MM-il 5. ja 6. koha.
Jane Trepp saavutas lühiraja MM-il kõrge 4. koha.
Põhjamaade juunioride meistrivõistlustel võitis kuldmedali Fred Karu ning pronksmedali Ralf Tribuntsov ja teateujumise meeskond.

Põhjamaade noorte meistrivõistlustel võitis Maria Romanjuk kuld- ja pronksmedali ning Ralf tribuntsov pronksmedali.
Ka meie meisterujuad esinesid MM-il traditsiooniliselt edukalt. Nora Kutti võitis kolm hõbemedalit, Helle Stukis pronksmedali ja meeste teatevõistkond samuti pronksmedali.
Meisterveepalli meeskond võitis MM-il pronksmedali.

Aasta jooksul püstitati 8 Eesti rekordit, 14 juunioride rekordit, 3 noorte rekordit ning 3 poiste tipptulemust.