PJOTR ANDIS EIDNHOVENIS JALGADELE SÄRU

Täna algasid puukingade klõbistajate ja tulpide ning tuuleveskite maal Hollandi linnas Eidenhovenis selle aasta Euroopa Lühiraja Meistrivõistlused ujumises.
Ka meie klubi oli pisikese rakukesega esindatud. Kohe esimesel alal teises vahetuses tegi oma etteaste Pjotr Degtjarjov ja tulemus rõõmustas teda ennastki -22,42. Need numbrid on uueks Eesti juunioride rekorditähiseks ja õnnekombel lubasid noormehe õhtul veel veeproovi tegema.
Pöidlad, varbad poolfinaaideks siis pihku!
Kätlin Sepa avastardiks oli 100m seliliujumine. Kahjuks ei tahtnud starter stardipugul kõlada lasta ja pikas ootuses ebaõnnestus start Kätlinil. Tulemus 1.01,91 , kuid väljaujumata jäi valestardiehmatuses nii mõnigi kümnendik.
Katriin Kersa ja Tess Grossmann startisid 100m vabaltujumises. Esimene 50 m suudeti teiste vahetuse ujujatega sammu pidada, kuid teise 50se edukaks läbimiseks tuleb veel kõvasti tööd teha. Tulemused Katriinil 59,12 ja Tessil 59,32.Eks saadi kogemuse võrra rikkamaks.
Õhtune poolfinaal kulges uhkes prozektorite säras.Pjotr suutis ühe koha võrra veel ülespoole rühkida ja kingiks järjekordne rekordiparandus. Numbrid siis 22,25. Reedel startis Pjotr 100m vabaltujumises ja jällegi pidi rekorditabel ennast kohendama. 0,3 sekundit jäi poolfinaalist puudu, kuid tulemus 49,87 oli tõesti tubli astumine meeste sekka- ikkagi alla 50 sekundiliste klubisse. Õnnitlused!
Kolmandal võistluspäeval olid võistlustules Kätlin Sepp 50m seliliujumises, milles ta saavutas ajaks 29,11. Tulemus neiut ei rahuldanud ja loodame, et vigadeparandus seisab Dubais MMil ees. Pjotr viskas 100m kompleksujumises oma isiklikult 3 sekundit nagu niuhti ja enam-vähem jäid tulemusega rahule treeneridki.
Viimasel päeval olid jälle kõik meie klubi ujujad stardis.
Alustasid sprindineiud Katriin Kersa 26,56 ja tess Grossmann 26,79. kahjuks jäid isklike rekordite numbrid kaugele. Eks põhjuseid oli mitmeid ja analüüs tuleb nii ujujatel ,kui ka treeneritel endil teha.Pjotr startis 50m liblikujumises ja kuidagi sai kokku mitu näpukat ja valearvestust tehtud. Aeg 25,09 on küll tal tubli isiklik rekord, kuid võimeid oli seekord rohkemaks. Viimane startija oli Kätlin , kes pidi maadlema 200m selili distantsiga. Seekord jäi Kätlin alla- 2.15,78. Ei tulnud soovitud tulemust. Ehk järgmine kord?
Eesti rekordite numbreid liigutasid meie võistkonna liikmed . Pavel Narõskin Narva 200lib 2.01,78 ja Andres olvik Kalev 1500va 15.37,25 ja distantsi sees 800va 8.05,21.
Õnnitlused!
Tippvõistluste kogemuse võrra rikkaimana oleme tagasi ja ees ootamas uued väljakutsed.
Kätlin, Pjotr ning ookeani tagant saabuvad Annika Saarnak ja Martti Aljand võtavad osa 15.-19.detsembril Dubais toimuvatest Ujumise Lühiraja Meistrivõistlustest.
Marcus Juksar ja Kristjan Jürisoo on arvatud Eesti Juunioride koondvõistkonda osalemaks 11.-12. detsembril Põhjamaade Juunioride Meistrivõistlustel Taanis.
Suur grupp klubi ujujaid osalevad 4.detsembril Helsingis Tonttu Uinnitel ja noorte vanuseklassil on ees veel Eesti Noorte Meistrivõistlused.