TOPIKAS MERLE LIIVAND MAINEKAL USA UJUMISTREENERITE KOOLITUSPÄEVADEL

Eestimaalt maailma  parimate  treenerite koolitusele. Koolituselt  otse Surinami ! (ülevaade tegemistest lombi tagant)

Kuigi oleme  sportlased-ujujad , võib meist ka saada maailmarändajad  ning suured  kultuurihuvilised.Üha rohkem tuleb minu elus ette meeldivaid ootamatusi. . Reisimist kohtadesse, kuhu võib olla eestlased tihti ei satu. Kõlab ju huvitavalt,kuid töö millegi nimel on käinud minu elus juba aastaid. Juhuslikult olen sattunud selle ringile,kuid ma pole juhuslikult ujumismaailmas. Ikka hoolega sai  argipäeva hommikuti varakult ärgatud  ja ujulapõhja  tundide kaupa vaadatud. Ikka hoolega tuli trennis käia,et  tulemusteni jõuda. Ja Ikka hoolega tuli tööd teha,et medaliteni küündida.. Eks see kõik,mis läbi  suure töötegemise ja valu tulnud ,kannab nüüd  vilja mingil teisel  teisel viisil.
Suvel sai viibitud   New Yorgis Rahvusvahelises ujumislaagris ning tööd tehtud GOSWIM.tv uue aplikatsiooni kallal. Kuid pikemalt ei tahaks ma sellel teemal peatuda,sest hetkel töö  selle projekti kallal veel käib. Laagris sain ma kutse minna Ameerika Ujumistreenerite Rahvusvahelistele  Koolituspäevadele. Kindlasti paljud treenerid on kuulnud sõna ASCA ning minulgi oli võimalus külastada kõige tuntumaid ja targemaid ujumismaailma inimesi. Peaks mainima,et kuigi me Eestis  seda ei tunneta,siis Ameerikas teatakse küll Eesti ujujatest,sest nii mõnigi on Ülikooli eest “suure töö” ära teinud.  Eesti ujujaid teatakse töökate ja tasakaalukate sportlastena. Loodan,et mõnigi,kes hetkel seda postitust loeb, paneb  need laused kõrva taha. Lihtsalt lulli lüües ,me nii  mainekatele treeneritele  silma ei jääks. Sammuti teatakse Eestimaad kui Taliujumise edendajat. Usun,et Eesti ujumine on maailmakaardil ning loodan,et see areneb üha edasi!
Koolitus oli väga hariv ja huvitav. Pakuti küll,et ma vast olen noorim ja ainuke Eestlane,kes seal koolitusel käinud-kuid usun,et meid on alati kuskil ennem ka olnud.
Teadmistega täidetult asusin Floridast   lennukiga teele Lõuna- Ameerikasse – täpsemalt riiki nimega Surinam ,mis asub Gyana ja Brasiilia vahel. Passikontorllis imestati minu passi üle ja  küsiti,et kas ma tegin selle ise ning imestati sellise riigi nagu Eesti  , üle. Surinami oli mind kutsunud  Surinami Ujumisliidu  peatreener koos Olümpiakomiteega. Eesmärgiks oli aidata kohalikke tulevikulootusi ning nendega ka koos treenida. Vahepeal oli meedia saanud haisu ninna,et üks salapärane eestlanna Surinami riiki saabus ning seega tuli nii mõnegi reklaamifirma uudishimu rahuldada. Sai ikka päris mitu EI-d öeldud,sest minu eesmärk oli ikka ujumist aidata ja arendada! Surinamis on ainult 6 ujulat. Üks 50-ne meetrine ujula ning ülejäänud 25 -meetrised basseinid. Treenitakse kõiki,kes treeningutest huvitatud on  ja   ujumisõpetusel abi soovivad. Surinami  riik aitab ujumisõpetust rahastada  ning,mis iseäranis huvitav fakt on -neil pole ei avalikku randa ega lahtist merd,kus võiks ujumist harrastada. Surinamist  pärineb  ka üks Olümpiaujuja.´´Kuldne POISS´´ Anthony Nesty,kes võitis  100m liblikujumises Souli Olümpiamängudel  1988. aastal  kuldmedali.  Olen temaga  meilitsi suhelnud  ning Surinamis olles, kohtusin tema treeneriga  ja  käisin tema treeningkeskuses.
Selline lugu siis Surinamist.Kindlasti soovitan teil võimaluse korral seda  huvitavat riiki külastada.
Hetkel olen tagasi Floridas ning sel nädalavahetusel  suundun  koos  Skandinaavia maineka ujumistreeneri  Chris Christenseniga  juba Lähis-Itta  Beirutisse,et tutvuda sealse te ujujate ja ujumiseluga.
Kellel on soovi lugeda minu tegemistest,siis minu ujumisvahendite veebipoest www.swimera.eu võib leida lingi minu blogisse.
Ning ootan alati  teiepoolseid uudiseid ja küsimusi  info.swimera@gmail.com aadressile!
Kõike head, olge TERVED ning  edukat  treeninghooaega kõigile!
Soovib TOPIKAS Merle Liivand