VÄSBYST PÕHJAMAADE MEISTRIVÕISTLUSTELT EESTI REKORDIGA JA MITME MEDALIGA

Meie klubi osales võistlustel 6 ujujaga, kellest  Sigrid Sepp osales pre-seenioride klasssis ning margaret Markvardt, Mai Riin Salumaa,Meribel Saar, Miko Lilleorg ja Kristjan Laid osalesid juunioride vanuseklassis. Kuna juunioride vanuseklassis osalevad kahe sünniaasta ujujad, siis küllap järgmine aasta tuleb tulemuste poolest meie klubile veelgi edukam.Sellel aastal astus poodiumi teisele astmele Margaret Markvardt 400m kompleksujumises ning Sigrid Sepp 100m seliliujumises. 4x200m vabaltujumises püstitasid Meribel Saar, Mai Riin Salumaa ja Margaret Markvardt koos tartlase Kertu Ly Alnekiga Eesti rekordi ja juunioride rekordi.
ÕNNITLUSED!!!
Siin EULi ülevaade võistlustest:
Eestlaste saagiks Põhjamaade juunioride meistrivõistlustel jäi 8 medalitEestlaste edukaim ujuja oli Daniel Zaitsev, kes saavutas 3 medalit. Ta ujus kolme päeva jooksul neli Eesti juunioride rekordit, kaks noorte rekordit ja ühe täiskasvanute rekordi. 100 m liblikujumises krooniti Zaitsev Põhjamaade meistriks uue Eesti juunioride rekordiga 53.28. Hõbemedali sai ta kaela 50 m vabaltujumises, kui ujus uueks isiklikuks 22.82. Kindlasti peab mütsi maha võtma ka Zaitsevi treeneri Dmitri Kapelini ees, kes suutis viia enda noore ujuja sellisesse vormi nendeks võistlusteks!

Kertu Ly Alnek suutis kohendada enda nimele kuuluvat 100 m vabaltujumise Eesti juunioride rekordit. Alnek läbis distantsi ajaga 56.31. Eelmine rekord oli ujutud kuu aega tagasi Kalev Openil ning selleks oli toona 56.77. Uue juunioride rekordiga kaasnes ka Põhjamaade juunioride meistrivõistluste pronksmedal.

Cevin Anders Siim oli nendel võistlustel väga heas vormis. Kui Daniel Zaitsev võttis 100 m liblikujumises kuldmedali, siis Siim kindlustas Eestile kaksikvõidu. 17-aastane Tartust pärit ujuja läbis distantsi uue võimsa isiklikuga 54.07. Lisaks 100 m liblikujumise hõbedale võitis Siim esimesel päeval pronksmedali ka 200 m kompleksujumises.

Eesti tüdrukud koosseisus Kertu Ly Alnek, Margaret Markvardt, Meribel Saar ja Mai Riin Salumaa püstitasid 4×200 m vabaltujumises uue Eesti rekordi ja uue Eesti juunioride rekordi ajaga 8.34.39. See aeg siiski medalini neid ei viinud ning nad saavutasid neljanda koha.

Mida suudavad tüdrukud seda suudavad poisid. Noormehed koosseisus Daniel Zaitsev, Andrei Gussev, Silver Hein ja Cevin Anders Siim püstitasid samuti 4×200 m vabaltujumises uue Eesti juunioride rekordi. Ajaks märgiti protokolli 7.35.57. Sarnaselt neidudega pidid noormehed leppima neljanda kohaga.

Püsige Lainel!

<p>Eestlaste edukaim ujuja oli  Daniel Zaitsev, kes saavutas 3 medalit. Ta ujus kolme päeva jooksul neli Eesti juunioride rekordit, kaks noorte rekordit ja ühe täiskasvanute rekordi. 100 m liblikujumises krooniti Zaitsev Põhjamaade meistriks uue Eesti juunioride rekordiga 53.28. Hõbemedali sai ta kaela 50 m vabaltujumises, kui ujus uueks isiklikuks 22.82. Kindlasti peab mütsi maha võtma ka Zaitsevi treeneri Dmitri Kapelini ees, kes suutis viia enda noore ujuja sellisesse vormi nendeks võistlusteks!</p>
<p>Kertu Ly Alnek suutis kohendada enda nimele kuuluvat 100 m vabaltujumise Eesti  juunioride rekordit. Alnek läbis distantsi ajaga 56.31. Eelmine rekord oli ujutud kuu aega tagasi Kalev Openil ning selleks oli toona 56.77. Uue juunioride rekordiga kaasnes ka Põhjamaade juunioride meistrivõistluste pronksmedal. </p>
<p>Cevin Anders Siim  oli nendel võistlustel väga heas vormis. Kui Daniel Zaitsev võttis 100 m liblikujumises kuldmedali, siis Siim kindlustas Eestile kaksikvõidu. 17-aastane Tartust pärit ujuja läbis distantsi uue võimsa isiklikuga 54.07. Lisaks 100 m liblikujumise hõbedale võitis Siim esimesel päeval pronksmedali ka 200 m kompleksujumises.</p>
<p>Margaret Markvardt jõudis väga lähedale 400 m kompleksujumise Eesti noorte rekordini. Markvardt läbis distantsi ajaga 4.56.39. Maria Romanjuki nimele kuuluv rekord on 4.54.92. Selle ajaga saavutas neiu suurepärase teise koha. </p>
<p>Eesti tüdrukud koosseisus Kertu Ly Alnek, Margaret Markvardt, Meribel Saar ja Mai Riin Salumaa püstitasid 4x200 m vabaltujumises uue Eesti rekordi ja uue Eesti juunioride rekordi ajaga 8.34.39. See aeg siiski medalini neid ei viinud ning nad saavutasid neljanda koha. </p>
<p>Mida suudavad tüdrukud seda suudavad poisid. Noormehed koosseisus Daniel Zaitsev, Andrei Gussev, Silver Hein ja Cevin Anders Siim püstitasid samuti 4x200 m vabaltujumises uue Eesti juunioride rekordi. Ajaks märgiti protokolli 7.35.57. Sarnaselt neidudega pidid noormehed leppima neljanda kohaga.</p>
<p>Pre-seenioride arvestuses suutsid kaks Tartu noormeest tuua Eestile pronksmedalid. Karl Johann Luht läbis 50 m selili ajaga 25.49 ning sai kaela pronksmedali. Samuti sai kaela pronksmedali Andri Aedma, kes 100 m vabalt kroolis tulemusega 51.10. </p>
<p>Eestlaste jaoks võib lugeda võistlused õnnestunuks. Koju tullakse juunioride arvestuses 8 medaliga ja pre-seenioride arvestuses 4 medaliga. Kokku püstitati võistluste käigus kaks Eesti rekordit, 3 uut Eesti noorte rekordit ja 8 uut Eesti juunioride rekordit!</p>
<p>Eesti koondise edukaim ujuja oli Daniel Zaitsev ühe kuldmedali ja kahe hõbemedaliga. Naistest oli parim Kertu Ly Alnek kahe pronksmedaliga. </p>
<p>Järgmisena on ees ootamas Eesti meistrivõistlused, mis algavad juba neljapäeval, kus kohal kogu Eesti paremik.</p>